Czego starzyk uczy nas o ramkach do tablic rejestracyjnych?

9 września, 2019

Starzyk brunatnogłowy to gatunek ptaka występujący w Ameryce Północnej. To, że kukułka podrzuca swoje jaja innym ptakom – prawie każdy wie, jednak starzyk to prawdziwy ekspert w tym temacie. Podrzuca swoje jaja około 100 innym gatunkom. Dzięki temu nie musi sam wysiadywać jaj – cóż za oszczędność czasu. Zdarza się , że gospodarz zauważy nie swoje jajko i wypchnie je z gniazda. Wtedy starzyk nie będzie miał potomstwa.

Pomyślisz co za nierozsądny ptak. Ale ile razy zachowujesz się podobnie? Umieszczasz adres cudzego portalu na swojej ramce.  Liczysz na to, że ktoś nie zmieni zasad. Zamiast mieć własny adres. Nikt Cię nie wyrzuci z własnej domeny.

Ramki z adresem strony internetowej

Żyjemy w dobie internetu, (prawie) każdy ma w kieszeni przeglądarkę internetową i natychmiast może wejść na dowolną stronę internetową. Nasi klienci często decydują się na umieszczenie adresu strony na ramkach do tablic rejestracyjnych. Jest to bardzo dobry pomysł. Podkładka pod tablice z nadrukowanym adresem strony internetowej wygląda bardzo estetycznie i pozwala na łatwe odnalezienie Twojej oferty.

Ramki do tablic z własnym nadrukiem – zawsze Twój adres

Wiele osób, które nie posiadają własnej strony, umieszcza na ramkach adres swojej podstrony na otomoto lub facebooku. Jeżeli nie jesteś właścicielem adresu internetowego – nie umieszczaj go na ramce – to zły pomysł. W tej sytuacji możemy liczyć tylko na to, że ktoś nie wyrzuci nas ze swojego gniazda i nie zostaniemy „bez potomstwa”.

Przeniesienie się na inny portal

Jakiś czas temu jeden z naszych klientów (dealer samochodów) w związku ze zmianą cen na jednym z portali postanowił przenieść się na inny. Wcześniej zrobiliśmy dla niego około 500 ramek 3D z adresem www. Adres prowadził do jego strony na tym portalu. Po zmianie zamówił kolejne z nowym adresem, ale 250 samochodów jeździło po Polsce i reklamowało – nieistniejącą stronę, a tak naprawdę reklamowało stronę tego portalu. Po jakimś czasie powrócił do pierwszego portalu. Drugi generował znacząco niższą sprzedaż. Tym sposobem kolejne 150 samochodów jeździło reklamując portal z ogłoszeniami – za jego pieniądze.

Wyrzucony z facebooka

Dosłownie kilka dni przed publikacją tego artykułu doszło do kolejnego głośnego „wyrzucenia” firmy z facebooka. Fanpage Brand24 (firma pomagającej innym zbierać informacje z sieci – tzw. monitoring internetu) został zablokowany. Zostali posądzeni przez portal Zuckerberga o zbieranie danych niezgodnie z ich politykom. Teraz zakładając, że zarzuty są bezpodstawne (bo o tym zapewnia Brand24) i gdyby było to jedyne miejsce, gdzie Brand24 kontaktuje się ze swoimi klientami – firma mogłaby już pakować walizki. 

Własny adres w internecie

Nawet jeżeli nie chcemy tworzyć własnej strony internetowej (chociaż bardzo do tego namawiamy) to warto mieć własną domenę. Możliwe jest zrobienie tzw. przekierowania. Po wpisaniu tego adresu użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony na konkretną stronę. Dla przykładu robimy to dla jednego z naszych klientów pod adresem: www.autoexclusive.com.pl. Taki adres strony internetowej pojawia się też na jego ramkach 3D do tablic rejestracyjnych. To samo można zrobić z facebookiem, instagramem, otomoto, gratką i każdym innym serwisem. Dzięki temu jeżeli będziesz chciał kiedykolwiek zmienić swój adres – nieważne czy ktoś wyrzuci Cię ze swego gniazda czy zmieni warunki zamieszkania w nim – jesteś bezpieczny, bo Twoje ramki pod tablicę będą nadal reklamowały Ciebie.

Bądź mądrzejszy od starzyka i załóż własną domenę – chętnie Tobie w tym pomożemy.

admin

Kontakt

MFN Michaela Sergot
Konwaliowa 4
86-200 Chełmno
sprzedaz@motorek.com.pl
+48 793 90 27 58

Śledź nas

© 2019 motoREK –
Polityka prywatności